sprawdź pogodę

ul. Jamesa Watta w Sosnowcu

   

Rada Miejska w Sosnowcu rozpatrzyła w środę 26 maja 2010 roku wniosek o nadanie powstającej w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej imienia Jamesa Watta.

 

Osoba Jamesa Watta ‑ wybitnego uczonego i śmiałego przemysłowca, który swoimi wynalazkami doprowadził do rewolucji przemysłowej, jest wspaniałym, pobudzającym do naśladownictwa wzorem dla wszystkich pragnących zbudowania społeczeństwa świadomego, kreatywnego i aktywnie wpływającego na kształt środowiska, w którym żyje. To postać doskonale znana na całym świecie. Ku czci szkockiego wynalazcy jego nazwisko przyjęto jako określenie jednostki mocy. Dzieło Jamesa Watta wiąże się z przełomowymi wydarzeniami w historii ludzkości, które doprowadziły do zmiany stylu życia i porządku społecznego. Wyniki jego pracy przyczyniły się do bezprecedensowego postępu, a przy tym pobudziły do działania tysiące ambitnych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi.

 

Imię Jamesa Watta doskonale połączy innowacyjny charakter zagospodarowywanych terenów przemysłowych z pozytywnie zmieniającym się obliczem miasta.

 


Opublikowano: 12.04.2010

 

kolektory_sloneczne3.jpg

 

kolektory_sloneczne4.jpg

 

kolektory_sloneczne2.jpg

menu aktywne