sprawdź pogodę

aktualności

 

Technologia Watt promowana w Chorwacji

 

Firma WATT, jako laureat programu GreenEvo, wzięłą udział w międzyrządowym polsko-chorwackim forum gospodarczym w Zagrzebiu. Forum odbyło się 16 lutego 2011 roku w siedzibie Chorwackiej Izby Gospodarczej. Otwarli je ministrowie gospodarki obu krajów, Djuro Popijać i Waldemar Pawlak.

 

W obradach uczestniczyło pięcioro laureatów Akceleratora Zielonych Technologii. Do udziału w Forum zaprosił polskich przedsiębiorców Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki.

 

Strona chorwacka dała do zrozumienia, że oczekuje od śmietanki polskiego biznesu podpowiedzi, jak działać w dobie kryzysu. Przedstawiciele polskiego rządu przedstawili z kolei inwestycje w odnawialne źródła energii, jako najpewniejszy sposób na recesję gospodarczą.

 

– Mocna gospodarka, to dbałość o Środowisko i postawienie na ekologię – podkreślał minister środowiska Andrzej Kraszewski.

 

Minister Andrzej Kraszewski tłumaczył, że uczestniczy w forum, bo jednym z najważniejszych zakresów współpracy polsko-chorwackiej może być to, co nazwał „Zieloną Gospodarką", czyli przemysł dotyczący ochrony środowiska. Jak podkreślał, do Chorwacji przyjechali szefowie pięciu polskich firm, które zostały przez resort środowiska ocenione jako mające największy potencjał rozwoju na świecie. - Gospodarka w nowym światowym ładzie będzie musiała być "zielona". Na proekologicznej postawie konsumentów da się zarobić - przekonywał minister Kraszewski.

 

Forum było okazją do owocnych spotkań handlowych, aranżowanych z wydatnym udziałem Wydziału Promocji i Handlu Ambasady RP w Zagrzebiu. Zainteresowanie kolektorami słonecznymi ze strony Chorwatów jest ogromne. Wynika z doskonałych warunków klimatycznych, a także z potencjału rynku. - Licząca 4 mln mieszkańców Chorwacja nie jest dużym rynkiem zbytu, ale dzięki swemu położeniu może stać się początkiem korytarza transportowego znad Adriatyku do Europy Środkowej - podkreślał Nadan Vidosević, prezes Chorwackiej Izby Gospodarczej. W tym roku jego kraj zakończy negocjacje akcesyjne z Unią Europejską.

 

Jako laureat Akceleratora Zielonych Technologii firma Watt w 2010 roku brała udział w rządowych misjach m.in. do Lyonu i do Moskwy.

 

 P2160278-minipx.jpg

W polsko-chorwackim forum gospodarczym
w Zagrzebiu na zaproszenie wicepremiera
i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka
wzięli udział laureaci programu GreenEvo.

Drugi od lewej Jacek Paluch, kierownik działu
handlu zagranicznego firmy Watt.

 

 

family1-minipx.jpg

Delegaci Ministerstwa Środowiska z ministrem
Andrzejem Kraszewskim (w środku)
.

Fot. HINA.

 

menu aktywne