sprawdź pogodę

aktualności

 

Nadchodzą „Europejskie Dni Słoneczne”

 

EuropeanSolarDays.jpgESD.jpg

 

Europejskie Słoneczne Dni promują ochronę środowiska i klimatu poprzez wykorzystanie energii słonecznej, zwłaszcza kolektorów słonecznych i systemów fotowoltaicznych. Ekologiczna akcja European Solar Days o charakterze edukacyjnym i informacyjnym odbywa się w całej Europie od 2002 roku.

 

W obchody Europejskich Słonecznych Dni włącza się także firma Watt. Wiodący polski producent kolektorów słonecznych 13 maja uroczyście otworzy swoją nową fabrykę w Sosnowcu.

 

Podczas Europejskich Słonecznych Dni zorganizowanych zostanie szereg wydarzeń promujących kolektory słoneczne. Lista imprez wciąż jest otwarta, ale można się spodziewać np. spotkań
z właścicielami instalacji solarnych, targów i konkursów o tematyce słonecznej. Wiele uczelni i szkół zorganizuje spotkania edukacyjne, konferencje, seminaria. Tegoroczne czwarte Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej będzie oficjalną imprezą w ramach Słonecznych Dni. Łącznie w tegorocznej edycji kampanii udział weźmie ponad 1000 osób.

 

Kampania Europejskich Słonecznych Dni nawiązuje do programu UE ograniczania emisji CO i działań rządu RP narzecz rozwoju odnawialnych źródeł energii. Będzie prowadzona tak, aby jej rezultatem był wzrost tempa nowych inwestycji w czystą energię.

 

W Polsce koordynatorem kampanii jest Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO), natomiast europejskim koordynatorem jest European Solar Thermal Industry Federation (ESTIF) w Brukseli.

 

menu aktywne