sprawdź pogodę

informacje prasowe

       
Długa gwarancja, gwarancją jakości

Dla Polaków liczy się nie tylko cena produktu, ale przede wszystkim jego jakość.  Według danych zawartych w raporcie „Shopping Show 2013 – Jak kupuje nowe pokolenie Polaków”, myśli tak 45% polskich konsumentów klasy średniej. Dla wielu z nich potwierdzeniem jakości jest okres gwarancji proponowany przez danego producenta, zwłaszcza przy dużych wydatkach.

25.10.2013
Lubelskie – słonecznym liderem

W województwie lubelskim zostało zamontowanych blisko 14 000 kolektorów słonecznych – najwięcej w Polsce. Do osób, które już korzystają z ekologicznej energii dołączą kolejne. Ruszyły przetargi na nowe inwestycje. 

10.10.2013
Kolektory słoneczne na Pałacu Prezydenckim

Wczoraj prezydent Bronisław Komorowski odwiedził firmę Watt. Na spotkaniu z prezesem Sebastianem Paszkiem prezydent rozmawiał m.in. o sytuacji na polskim rynku kolektorów słonecznych, rządowych dopłatach i inwestycjach z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

17.09.2013
 
Zmiany w dotacjach NFOŚiGW!

1:0 dla producentów efektywniejszych kolektorów słonecznych w starciu z o wiele mniej wydajnymi kolektorami chińskimi. Po medialnej burzy jaką wywołali interweniujący inwestorzy, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zmienia zasady przyznawania dotacji, które dotychczas nabijały kabzę chińskim producentom.

7.08.2013
Chińskie kolektory zamiast promieni pochłaniają dotacje

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska rozdysponował właśnie połowę dotacji przeznaczonej na kolektory słoneczne. Niestety zasady przyznawania wsparcia od początku wzbudzały niepokój wśród ekspertów z branży energii odnawialnej, którzy biją na alarm – Większość pieniędzy może trafić do firm, które powstały tylko na czas dotacji. Najwięcej i tak stracą klienci!

20.06.2013
Chińskie kolektory słoneczne zalały rynek

Sprzedaż kolektorów słonecznych w kraju rośnie z roku na rok – w 2012 roku łączną powierzchnię zainstalowanych kolektorów słonecznych oszacowano na ponad 1,2 mln metrów kwadratowych – trzykrotnie więcej, niż wynosi powierzchnia Watykanu. Mimo to polscy producenci, choć tworzą jedne z najwydajniejszych kolektorów na świecie, mają powody do zmartwień. Na dynamicznym rozwoju rynku – w skutek źle skonstruowanego systemu dopłat państwowych - skorzystali przede wszystkim importerzy chińskich kolektorów.

23.05.2013
 
Lakiernia Watt

Automatyczna linia do malowania proszkowego kolektorów słonecznych w sosnowieckiej fabryce Watt, została zaprezentowana w dwumiesięczniku "Lakiernictwo przemysłowe".

18.01.2012
Film Home

Od tego jak żyjemy dziś, zależy przyszłość naszej planety.

18.05.2011
Praca dla klimatu

Nawet 350 tys. nowych miejsc pracy może powstać w Polsce w sektorze energetyki odnawialnej do roku 2020. To niemalże dwukrotnie więcej, niż wynosi obecne zatrudnienie w sektorach górnictwa i wydobycia. Tak wynika z opublikowanego 11 marca 2011 raportu „Pracując dla klimatu”.

17.03.2011
 
strona: 123

menu aktywne