sprawdź pogodę

 

aktualności


Wizyta studyjna "Green jobs tour from east to west"


 

12.11. mieliśmy przyjemność gościć w Watt wizytę studyjną "Green jobs tour from east to west", zorganizowaną przez Fundację im. H. Boella - oddziały w Niemczech, Polsce i  Brukseli.  Kilkunastoosobowa międzynarodowa grupa ekspertów, reprezentantów administracji publicznej oraz polityków z Polski, Niemiec i Francji, przyjechała na Śląsk w ramach studyjnej podróżny pt. „Zielone miejsca pracy”. 

 

W spotkaniu uczestniczyli: prof. Genowefa Grabowska (prawniczka, polityk, wykładowczyni UŚ), Frederik Moch (DGB - Deutscher Gewerkschaftsbund w Berlinie), Marek Harsdorff (International Labour Organisation w Genewie), Dominique Olivier (Confédération Francaise Démocratique du Travail CFDT w Paryżu), Bartłomiej Kozek, Kathrin Glastra i Mackenzie Nelson z Heinrich-Böll-Stiftung, Wiebke Brems (Speaker Energy Policy, Greens, Landtag of Northrhine Westfalia) a także Barnabé Binctin (dziennikarz), Joanna Budny z Kongresu Ochrony Zabytków, Beata Maciejewska z Green Institute w Warszawie, Mathias Louis-Honoré z Virage-Energie Nord-Pas-de-Calais w Lille oraz Sylvia Torchalski-Winnitzki (Former Ministry of Environment w Düsseldorfie).

DGB (Deutscher
Gewerkschaftsbund)

 

Odwiedzenie fabryki WATT było doskonałą okazją do pokazania produkcji kolektorów słonecznych, a także dyskucji na temat nowych kierunków rozwoju energetycznego w Polsce. Odnawialne źródła energii, które z powodzeiem rozwijają się na Śląsku kojarzonym do tej pory się głównie z węglem, to nie tylko przejaw innowacyjności regionu, ale i jego konkurencyjności.  

Podczas spotkania pojawiły się również ciekawe propozycje zmian, nad którymi będziemy pracować w najbliższym czasie.

 

DSC_0250.jpg  DSC_0251.jpg  DSC_0256.jpg  DSC_0261.jpg  DSC_0260.jpg

 

menu aktywne